Menü

Ukash Kart Dolandırıcılığına Dikkat!!

18 Ağustos 2016 - Genel

2010 Yılından beri Ülkemizde kullanımı hızlı bir şekilde artan ukash kart sistemi özellikle son yıllarda Büyük bahis sitelerinin ukash kullanımına geçmesi ile daha fazla talep görmüş ve sektörümüzü zarar vermek isteyen bir çok sahte web sitesi ile satış yapılmaya başlanmıştır.Kendilerini sözde yasal ve legal bir firmal  olarak kendi evlerinden satış yapan bu web site sitelerini ukashkart.gen.tr ekibi olarak uyarıyoruz ve bütün müşterilerimizin bu konuda dikkatli olmasını bekliyoruz.

 

Peki Ukash Dolandırıcıları Nasıl Çalışıyor?

Genellikle en çok dolandırcılık olayları ukash bozdurma olaylarında yaşanmaktadır.Canlı desteğe bağlanan kullanıcılar tanımadıkları firmalara ukash pin kodlarını verirler ve karşı taraftaki kişi ukash pin kodu alır ve canlı destekten çıkar.Ukash dolandırılığının en büyük sebeplerinden bir tanesi insanların google çıkan ilk sitelere girerek ukash almak istemeleridir.Bu sebeple sadece güvendiğiniz güvenilir olan resmi satış sitelerinden ukash kart temini yapın

Farklı Bir Yöntem Olan Ukash alırken Kullanıcıları Dolandıran Sahtekarlar

Yine normal yasal bir firma zannetiğiniz siteye girer ve almak istediğiniz kart miktarını belirlersiniz.Alacağınız kişiye ön ödemesini yaparsınız. Oda size kart kodlarınızı ulaştırır. Olması gereken işlem budur. Lakin açıkgözlü bu emek hırsızları sizin göndermiş olduğunuz paranın kendisine ulaşmadığını. Söyler veya size daha önce kullanılmış olan bir kod verir.Size verilen kod numarası yanlıştır.Bu sebeple ilk ukash alıcağınız firmanın iletişim numaralarını arayarak güvenliğini tespit edin..

Bu dolandırıcıların ağına düşen en fazla kullanıcı kitlesi çok ucuz fiyatlara kart arayan kişilerdir.Kart alımlarınızda ukash kart fiyatlarının aşağı yukarı belli olduğunu unutmayın.Çok anormal bir kart fiyatı veren bir firmadan mutlaka kuşkulanın!!

Bir önceki yazımız olan Güvenli Alışverişin Adresi Ukash başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir