Menü

Evlerde görülen akrep sorunu

19 Ağustos 2016 - Genel
Evlerde görülen akrep sorunu

Akrepler yapıları itibariyle çok dayanıklı haşere türlerinin başında gelir. Sırtlarında bulunan kitin tabakasından dolayı ilaçlamaları çok zordur. Bireysel olarak ilaçlama yapılmaması gerekir. Bir defa üremede binlerde yavru verebilir. Bu işlem sırtlarında ki tabakanın açılması ile gerçekleşir. Akrep yavruları genllikle sarı olur. Ve koloni halindedir. Ergin akrepler çok tehlikelidir. Mevcut türkiyemizde her nekadar zehirli akrep olmasada ortak yaşam alanlarımzıda istenmeyeden haşere türüdür. Nemli yerleri severler. Ve genellikle yiyeceklerimizde gıdalarımızla işleri yoktur.

Akrepler insana zarar verir mi ?

Türkiyemiz şartlarında öldürü akreplere çok rastlanmamıştır. Ama bu rasltanmayacak anlamına gelmeyecektir. Alarjisi olan hastaların bu böceklerden uzak durması gerekmektedir. Akrepe müdahale edilmesse insanlarla pek haşır neşir olmayı seven bir tür değildir. Yoğun olarak zehirli akrepler afrika bölgesinde olmaktadır.

Akrep ilaçlaması nasıl olur ?

Kadıköy böcek ilaçlaması olarak akrep ilaçlamasını kokusuz sıvı şekilde yapmaktayız. Bu akrebin türüne göre değişsede bazı durumlarda kokulu da yapılmaktadır. Genellikle en üst katlarda ve en alt katlarda yaşayan kişilerin evlerinde daha sık görülen bu türün önüne geçebilmek için alt katta ise depoların üst katta ise çatıların da kesinlikle ilaçlanması gerekmektedir.

Akrep ısırırsa ne yapmalıyım ?

Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda hiç vakit kaybetmeden sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekmektedir. Her ne kadar zehirli bir tür kadıköy bölgesinde olamsada tedbiri elden bırakmamak birinci şarttır.

Akrepler nezman ve neden yaşam alanlarımıza gelirler ?

Sıcak yaz günlerinde sık görebileceğimiz bu tür genellikle yaşam alanlarımıza gelmeyi pek istemezler. Yaz günlerinde yağan aralıklı sağnak yağışların etkisi ile toprağı kalkmasından dolayı daha sıcak olan

evlerimize gelmeyi tercih ederler. Düz duvarda rahatlıkla yürüyebilen bu böcek türü balkonlardan ve giderlerden rahatlıkla iç alana girerler. Önmel olarak Kadıköy ilaçlama firmasının sizlere tavsiye edeceği durum dışlara açılan ve apartman ortak kullanım alanlarına açılan camlara tel takılmasıdır. Bu sorunlar ile karşılaşmamak için kendiniz mücadele etmemeniz gerekmektedir. İyi bir ilaçlama firması ile anlaşıp düzenli şekilde gelerek evinizi veya yaşam alanınızı ilaçlatmanız da sizler için faydası olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sevdiğini Geri Kazanmak için Vefk Çalışmaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir